וידאו– Pump for Peace in Israel


צילום סטילס: תומר פדר     הפקה, צילום וידאו ועריכה: אוהד ניר


 

בחודש אפריל האחרון, יזמה עמותת ״ברטלי – נוער בתנועה״ קמפיין גיוס מיוחד שהוקדש להקמת מתקני פאמפ-טרק ראשונים מסוגם בישראל בארבעה מכפרי הנוער בהם היא מפעילה תוכניות רכיבה חינוכיות.

היזמה, התאפשרה בזכות חיבור שעשתה נגה כורם בין קלאודיו קאלורי, המייסד של חברת Velosolutions (החברה המובילה בעולם לבניית פאמפטרקים) ורן מרגליות, מייסד ״ברטלי נוער בתנועה״.

הצוותים של ארבעת כפרי הנוער (עיינות, בן שמן, רמת הדסה ואלוני יצחק) וצוות העמותה עבדו ימים כלילות והצליחו לרתום למעלה מ-1,700 חברים מדהימים שהתגייסו למטרה, ותרמו מכיסם כדי לאפשר את הקמת המתקנים.

בין התורמים התגייסה גם חברת ״דניה סיבוס״, אשר תרמה בהתנדבות את כל עבודות הכנת השטח לבניית הפאמפטרקים.

וכך, בתחילת מאי, הגיעה לארץ משלחת מטעם קרן Pump For Peace, אשר חברה לבועז גורן וגיא לוריה, מחברת ״עז הרים תשתיות״ המקומית, (שגם הפכו בינתיים לנציגים הרשמיים בישראל של Velosolutions) והחלו במלאכת הבנייה.

נראה שהכל מתקדם נהדר, אלא שימים ספורים לתוך התהליך, הגזרה הבטחונית החלה להתחמם, ומבצע ״שומר חומות״ פרץ…

צוות הבנאים האירופאי, נתקל בסיטואציה בלתי אפשרית של בנייה תחת שיגורי טילים, ובלחץ גדול מאוד מהמצב אליו איש מהם לא התכונן.

משהחל ירי הטילים לכיוון תל אביב החליטו מרבית חברי הצוות לעזוב את הארץ, בשעה שקלאודיו וג׳סי בריאן (אחד מעובדיו) החליטו להשאר ולסיים את הפרוייקט לבדם. בסיוע של צוות העמותה וחבורה של עובדים זמניים וחברים שמעולם לא עשו זאת קודם, הם הצליחו להשלים את בניית שניים מהמתקנים בזמן שיא.

הסרטון שהפיק אוהד ניר, עוקב אחר המבצע המורכב הזה.

לייזר 1070×200
DAA 09 1070×200
יטי 1070×200
REC01 1070×200
טרק מורז 1070×200
KTM  1070×200
אלפנט 1070×200
בייקר 1070×200

כתבות נוספות