Twenty Peaks 2018/19

מהדורה חדשה לאתגר העליות

כתב: צחי אוחובסקי ן צילום: Twenty Peaks

לרגל המהדורה השלישית של אתגר הרכיבה ה Twenty Peaks הנפתחת ב1 לאוקטובר נפגשנו עם המארגנים לשמוע קצת על התפתחויות וחידושים באתגר העליות השנה. למי שלא מכיר, מדובר על אתגר טיפוס עליות בו המשתתפים נדרשים להשלים 20 עליות במשך 6 חודשים, בשתי מהדורות המתקיימות במקביל בשטח וכביש. ההשתתפות כרוכה בתשלום חד פעמי של 425 ש"ח וכנגד זה מקבל כל משתתף חולצה איכותית ממותגת וזכות לביב רכיבה תואם ללא תוספת תשלום עם השלמת האתגר. אתגר הTwenty Peaks  פותח ומופק ע"י רז מלחי וירון בן דוד, שני ישראלים החיים באיזור מילאנו. האתגר משך אליו עד כה מאות משתתפים מרוצים, ויצר קהילה ערה של רוכבים. במקביל למהדורה הישראלית שתמשך מה 1/10/18 עד ה31/3/19, מריצים המארגנים ב 2018 גם שלוש מהדורות נוספות באזורים שונים באיטליה.

מוטוליין 1070×200
טרק 11.23 1070×200
מצמן 2 1070×200
טרק מדון 11.23 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200
שימנו 1070×200

מהדורה חדשה לאתגר ה Twenty Peaks
מהדורה חדשה לאתגר ה Twenty Peaks

השנה עוברים לStrava

השדרוג העיקרי לעונת 2018 הוא ביטול השימוש באפליקציה ייעודית ומעבר לשימוש באפליקציית מעקב הרכיבות הפופולרית Strava. האפליקציה בה השתמשו המארגנים בעבר יצרה בעיות שונות, והמעבר לStrava, עם שלל היכולות שלה, הוא אך טבעי. "לקראת העונה הנוכחית בנינו את הפלטפורמה מחדש מאפס" מספר לנו רז. "כבר לא קיימת אפליקציה ייעודית שלנו אלא התחברנו ל API של Strava שמעביר לנו בדחיפה כל פעילות פומבית שהרוכב העלה לאפליקציה. הפעילות הזאת נבדקת מול העליות הרלוונטיות לאותו רוכב שמוגדרות כולן גם כסגמנטים בStrava ובהתאם מסומנות באזור האישי של המשתתף באתר Twenty Peaks כעליות שנרכבו, כולל תאריך וזמן טיפוס. כל עמוד עליה מציג את הרוכבים שביצעו אותה. באיזור נפרד באתר ישנן טבלאות בהן 15 הרוכבים המהירים על כל עליה מקבלים ניקוד שנע בין 40 -1. טבלה עם ניקוד מצטבר מדרגת את הרוכבים על המהדורה כולה. הדירוג בטבלאות משתנה תמידית מכיוון שכל רוכב עושה כל עליה בזמן אחר אך ב 31/3/19 הטבלה תיתן מצב סופי".

חשוב לזכור שזהו לא אתגר תחרותי, אלא אתגר עממי המתאים לרוכבים בכל הרמות. אלמנט הדירוג נוסף עקב דרישה של חלק מהרוכבים ובעיקר עקב היכולות שמאפשר השימוש בStrava . "הפרויקט פונה כתמיד לרוכבים בקשת רחבה של יכולות וכושר גופני" מציין ירון, "ולכן הקפדנו למשל על ההפרדה בין תמונות הרוכבים בעמוד העליה לשמות הרוכבים התחרותיים בטבלאות הדירוג". תהליך ההרשמה מתבצע באתר Twenty Peaks ובתחילתו מאשרים המשתתפים חיבור לאפליקציית Strava, ובהמשך מופנים למילוי פרטים אישיים ופרטי תשלום. כמובן שמי שעדיין לא משתמש בStrava יצטרך להוריד את האפליקציה וליצור חשבון משתמש (חינם).

כידוע, כמות העליות המאתגרות באמת בארץ אינה בלתי מוגבלת, וקיים אתגר לחדש וליצור עניין אצל הרוכבים. "רוב העליות השנה חדשות" מספר לנו רז. "חלק מהפסגות חוזרות על עצמן אבל מסלול הרכיבה עצמו שונה מזה של השנים הקודמות". שינוי חשוב נוסף השנה הוא שבגלל שיטת המעקב באמצעות Strava יש צורך לרכוב את המסלול במדויק ולא מספיק לעבור בנקודות ההתחלה והסיום כפי שהתגלה בשנים קודמות. "בכל מקרה שמרנו לעצמנו את היכולת לעדכן ידנית עליות שלא תפסו בStrava, כמו לדוגמא רוכב שחזר אחורה לחברים באמצע העליה או סטה וחזר למסלול לא יתעדכן אוטומטית אך נוכל לעדכן זאת ידנית לאחר בחינה". המסלולים השנה ייקחו את הרוכבים עד לדרום הרחוק עם עליות בהרי אילת לשתי המהדורות.

מוטוליין 1070×200
טרק 11.23 1070×200
מצמן 2 1070×200
טרק מדון 11.23 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200
שימנו 1070×200

שיתופי פעולה ואירוע פתיחה

שיתוף הפעולה עם יצרן הביגוד האיטלקי DAMA מתהדק ויימשך גם השנה. "השנה במקביל לאתגר התחלנו פעילות ייבוא ומכירה של DAMA לארץ כולל אפשרות הזמנת מוצרים באתר Twenty Peaks וקבלתם הביתה במשלוח. נקודות מדידה של הביגוד הוקמו בחנויות מצמן כרכור ומצמן קריות כאשר נקודות נוספות תתווספנה בקרוב" מוסיף רז. חסות נוספת וחדשה השנה היא חסות בתחום המזון של SPONSER SPORT FOOD. היבואן אייל שטרן יתמוך השנה באירועי פתיחה/ סיום ובפרסים למשתתפים במהלך העונה.

כפי שהיה בשנה שעברה, גם השנה תתקיים רכיבת פתיחה משותפת לכביש ולשטח. הרכיבה תתקיים ב 20/10 ב 7:00 ותצא ממחסיה ליד קנדי (שטח) ולעין כרם (כביש) כאשר החזרה לשני המקצים תהיה דרך צור הדסה.

מהדורה חדשה לאתגר ה Twenty Peaks
מהדורה חדשה לאתגר ה Twenty Peaks

אז אם אתם מחפשים מסגרת מחייבת אך לא מלחיצה, באמצעותה תוכלו לגלות מקומות חדשים, אנשים חדשים, ועל הדרך לשפר את יכולת הטיפוס שלכם, הTwenty Peaks עשוי להיות חוויית החורף הקרובה שלכם. אם לשפוט לפי התגובות של משתתפי עבר, שחלקם כבר רשומים גם למהדורה הקרובה, זוהי באמת חוויה יוצאת דופן!

Comments

comments

כתבות נוספות