Lazer Jackal

 קסדת שטח במבחן

יבואן: DAA     מחיר: 809 שקלים באתר ריסייקלס     משקל: 396 גרם (מוצהר)

ctc 01.21 1070×200
DAA 09 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200

בחן וכתב: שחר מיליס

Jackal הלוא הוא תן, יונק אוכל-כל ממשפחת הכלביים אשר נראה כמו הכלאה בין זאב לשועל ונחשב לטורף מזדמן. את הדימוי הזה מעולם החי בקשו בLAZER להקנות לסדרת קסדות ה AM והגרביטציה שלהם כגון הג'קל האימפלה והקויוטי. הג'קל היא קסדת השטח המתקדמת ביותר בליין הקסדות של לייזר ובניגוד לקסדות האחרות בליין של היצרן הבלגי היא מוצעת נכון לרגע רק עם מערכת MIPS. חלק ממאפייני הקסדה הבולטים הם, אוורור ופיזור חום מתוכנן בקפידה, מערכת ראש טובה ואיכותית והגנה מלאה (עמוקה) בצדדים ובעורף. נוסיף לכך פיצ'רים מיוחדים כמו מתקן למצלמת אקסטרים, אבזם מגנטי שמשדרג את חווית השימוש ומאפשר רכיסת והורדת הקסדה ביד אחת ללא קושי, פסי גומי בחלקה האחורי של הקסדה למניעת החלקה של משקפי אבק (גוגלס) ועיצוב מודרני וקרבי שיוצר מוצר נחשק.

3

ctc 01.21 1070×200
DAA 09 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200

MIPS (Multi-directional Impact Protection System) היא טכנולוגיית הגנה מתקדמת לקסדות שנועדה לצמצם את הנזק הנגרם לראשו של רוכב אופניים בעת נפילה. שכבה עשויה פלסטיק דק הנושאת את ספוגי הריפוד, מנתקת את ראשו של הרוכב מקליפת הקסדה, כך שלמעשה אין מגע ישיר בן הראש לקסדה. בעת נפילה מתאפשרת תנועה של הקסדה בניתוק מהגולגולת כך מנותבת חלק מהאנרגיה האצורה בחבטה לתנועה צדית שאינה נספגת בגולגולת.

ctc 01.21 1070×200
DAA 09 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200

מאפיינים עיקריים

הג'קל מעט גדולה יותר מהאימפלה, בעלת מצחיה מתכווננת מצויינת, מראה מעט עמוק יותר ובעלת מספר פיצ'רים אופייניים נוספים כגון כיסויים לברגי המצחיה, לוגו מודפס על הרצועות ועוד.

בצדודית, לקסדה קו עיצובי מרשים ועדכני בעל מצחיה ארוכה והשתלבות מוקפדת של תצורה, גרפיקה ופונקציונליות. נראה שכל פרט ופרט נבחר בקפידה כדי לשרת מטרה. בין אם אלמנטים עיצוביים, אלמנטים בטיחותיים או אוורור. בדומה לכל הקסדות של לייזר, לקסדה פתחים גדולים מאד המאפשרים כניסת ויציאת אויר לשיפור הזרימה והסעת האויר החם מהראש. בנוסף, LAZER הוסיפו תעלות אוורור מעל הגבות העוברות מעל לראש המסייעות בניתוב והחלפת האויר הצמוד לראש למרות שכבת המיפס אשר ידועה בכך שהיא מגבילה את זרימת האוויר.

ctc 01.21 1070×200
DAA 09 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200

בשימוש

LAZER שוב מספקים את הסחורה. וניכר שרמת הגימור והחומרים נבחרו בקפידה יתרה. ספוגי ההגנה, שניתנים להסרה ולשטיפה, עבים ומרגישים איכותיים. חסרה במעט הגנה מפני זליגת הזיעה לעיניים אם כי לקח זמן רב לספוגים להגיע לקצה יכולת הספיגה שלהם ולטפטף מטה לתוך עדשת המשקפיים שלי. מעבר לכך, אני משתדל לא להזיע… תכנון חלקה האחורי של הקסדה עמוק ומורם מאחור כך שמאפשר חופש תנועה בהרמת הראש בזכות מערכת הראש הלופתת את הגולגולת בצורה טובה. בגלל המעטפת החיצונית הרחוקה באופן יחסי מן הראש, ותכנון זרימת האויר הקפדני, תחושת האוורור הכללית היתה מורגשת. בחלקה העליון של הקסדה ישנו חור אוורור מרכזי נוסף אליו נכנס מתאם המצלמה הייעודי. החלק מותאם בצורתו ומידותיו לחור הייעודי אך צורת רכיסתו בעזרת שני סקוצ'ים מעט מסורבלת ולא אלגנטית. המתאם אינו מוקלק למקום ויציבות המצלמה תלויה במידת הידוק הסקוצ'ים אותם קשה למתוח עקב נגישות נמוכה ומיקום צמוד מידי לקסדה. הסקוצ'ים נרכסים מעל הספוגים העליונים בראש ולמעשה לוחצים ומעוותים אותם. כבר פגשתי מתאמי קסדה מוצלחים מזה אך אם חיברתם את המתאם כראוי, המצלמה יושבת באופן ישר ויציב במקומה. רצועות הסנטר מתלכדות מתחת לאוזן עם אבזם פלסטיק נאה ששומר על הרצועות באוריינטציה הנכונה, על גבי הרצועות מודפס הלוגו של לייזר שמוסיף יוקרתיות למכלול. משקל הקסדה המוצהר הוא 396 גרם (ללא הצהרת מידה) ובמדידה שקלנו כ 415 גרם למידה מדיום. לא הקסדה הקלה ביותר, מעט כבדה אפילו בשביל קסדת AM.

לקסדה מערכת הידוק יעילה הנקראת (Advanced Turnfit System) ATS החובקת את היקף הראש בצורה אחידה וניתנת לכוונון מידת העומק של הקסדה כך שזו תוכל להשאר צמודה גם ללא הידוק מופרז של רצועת הסנטר. המערכת מותאמת בעזרת סיבוב של כפתור מרכזי וניתנת לתפעול טוב ופשוט בעזרת יד אחת בלבד. עם חבישת הקסדה על הראש לראשונה, מיד מורגשת הנוחות של הספוגים האיכותיים ושל מערכת ההידוק שמפעילה לחץ אחיד ומאד עדין בצורה היקפית טובה. ניכר כי היא חובקת את הראש בצורה טובה ושהראש ממוקם עמוק יותר מאשר בקסדות אחרות, ובכך מאפשרת מיגון טוב יותר. למעשה, קשה להסיר את הקסדה ללא שחרור מערכת ההידוק, ועוד יותר קשה לחבוש אותה מחדש ללא פתיחה של זו. בניגוד לקסדות "עמוקות" אחרות שבחנו, וכשיפור מקסדות קודמות של הייצרן, בג'קל אין בעיה להרכיב משקפי שמש גדולים ואלו לא יתנגשו בקסדה או יזוזו בשפשוף תוך כדי חריטה על האוזניים. זאת הודות ל"פינויים" ייעודיים בצדדים המאפשרים למשקפיים לשבת בחופשיות. כמובן שניתן להרכיב גוגלס (משקפי אבק) ואפילו למקם אותם מתחת לוויזור כשאלו לא בשימוש מבלי לחשוש מהחלקת הרצועה מאחור תודות לחומר הגמיש בעל מקדם חיכוך גבוה שנועד למטרה זו.

המצחיה מתכווננת לגובה בהקלקה ע"י שימוש בחריצים בצידי הקסדה. המצחיה יציבה בכל אחת מנקודות העצירה שלה, אינה נופלת או מתרוממת ללא סיבה ובמנח הנמוך אינה נמוכה מידי כפי שהערתי במבחן של אחותה ה"אימפלה". המראה האיכותי יורד לפרטים הקטנים ביותר, קסדת המט השחורה מעוטרת באיזורים בצבע שחור מבריק שמוסיפים בדיוק את הטאצ' היוקרתי.

img_20210122_083920

ללייזר יש מדיניות החזרת מוצר תוך 30 יום. במידה ורכשת את המוצר ומכל סיבה אינך מרוצה, תוכל להחזירו ולהחליפו במוצר אחר או לקבל את כספך בחזרה. מדיניות זו חריגה בנוף וקיימת למיטב ידיעתי רק למוצרי טרק/ בונטרגר ולייזר. מעבר לבטחון שקנית מוצר שתוכל לאמת ללא הפתעות שהוא מתאים לך, זוהי מדיניות של חברה שבטוחה במוצריה ולנו כצרכנים נותר רק לברך על כך. מעבר לכך לליזר יש מדיניות ריסוק המאפשרת החלפת הקסדה במקרה תאונה בהנחה של עד 50% (בהתאם למדיניות החברה).

הג'קל קיימת כאמור רק בגרסת MIPS ומגיעה במגוון צבעים בגווני מט פסטלים של שחור מט/מבריק, כחול בשני גוונים וירוק בגוונים אפרפרים/ צבאיים.

img_20210122_101253_1

ctc 01.21 1070×200
DAA 09 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200

סיכום

הג'קל היא קסדת AM כל יכולה שלא מתפשרת על בטיחות, איכות או מראה. היא נוחה מאד, בנויה ברמת תכנון והרכבה איכותים, בעלת קו עיצובי אופייני ועדכני שהופכים אותה לבולטת ונחשקת גם בשוק הקסדות הרווי לעייפה.

יותר: עיצוב ומראה כללי, בטיחות, התאמה ונוחות, איכות   פחות: משקל, מתאם מצלמה

כתבות נוספות