נעלי שטח במבחן Shimano ME7

sdr

Matzman 5.19  1070×200
DAA 5.19 1070×200
טרק קדימה 1070×200
Matzman 5.19  1070×200
DAA 6.19 1070×200

יבואן: DAA ן מחיר: 799 שקלים ן משקל: 455 גרם למידה 46

כתב: אריק פלדמן

ה ME7 היא נעל הדגל של שימנו בליין הAM/ אנדורו החדש של היצרן גם לשנת 2019. היא תוכננה להתאים לרוכבים אשר מחפשים קשיחות גבוהה לצד נחות מרבית לרכיבה של שעות רבות, יחד עם אחיזה טובה בקטעים של הליכה לצד האופניים. מישהו אמר כאן אנדורו?

הגפה הסינטטית של הנעל היא בעלת גזרה א- סימטרית, עם הגבהה בחלק הפנימי של הקרסול לטובת הגנה מסלעי אנדורו מזדמנים. בנוסף לכך הנעל מצוידת בשרוול ניאופרן המתהדק על הקרסול למניעת כניסה של לכלוך ואבנים קטנות לתוך חלל הנעל. הידוק הנעל העיקרי נעשה ע"י מערכת הידוק מהירה מבוססת מיתר דק וחזק במקום שרוך מסורתי, עליה נסגר כיסוי וולקרו שנותן לנעל שכבת הגנה נוספת ואולי עמידות טובה יותר לרטיבות. להשלמת ההידוק מגיעה הנעל גם עם רצועת אבטוח עליונה עם מנגנון ראצ'ט שטוח בסגירה הפוכה. כלומר האבזם נמצא על החלק הנע, ודווקא הרצועה היא סטטית. באופן זה האבזם פגיע פחות והנוחות לא נפגעת. שלא כמו הגרסה הקודמת והמאווררת מאוד של ה ME7, בגרסה הנוכחית הוחלף אריג הרשת הסינטטי בקדמת הנעל בחומר דמוי העור ממנו עשויה כל הנעל כנראה לטובת חיזוק הנעל. הוא זוכה לאוורור מוגבר ע"י חירור משמעותי ביותר. בנוסף לפרונט חלקים נוספים ונרחבים מהגפה, הלשון והכיסוי החיצוני מקבלים גם הם תוספת חירור לטובת פינוי יעיל של לחות מחלל הנעל.

shu_sh9me7_bl_sh-me7_spd_mj19-d2-il

סוליה

סולית ה ME7 מדורגת ברמת קשיחות 8 של שימנו. לצורך ההשוואה נעלי XC של היצרן מדורגות לרוב בדרגה 11, ונעל ה DH מדורגת ברמה 5. בסיס הסוליה מבוסס על טכנולוגיית Torbal של שימנו, מהותה היא שימוש בקשיחות מדורגת של בסיס הסוליה להשגת העברת כוח אופטימלית לצד נוחות וגמישות. הטכנולוגיה כוללת בין היתר מסגרת קרבון קשיחה בהיקף הסוליה ושימוש במספר סוגי גומי בעלי רכות משתנה במיקומים ובאופני יישום שונים על הסוליה, כמובן על פי במיקום היחסי של הנעל על הפדל. החלק התחתון והרך של הסוליה פותח בשיתוף ענק הצמיגים הצרפתי מישלין, כשהתוצאה היא מבנה מדרך מחורץ במיוחד הבנוי משני סוגי גומי של היצרן הצרפתי, הכל למען השגת אחיזה מקסימלית בעת הליכה לצד האופניים.

sdr
sdr

בשימוש

לרוב אנו ממליצים למדוד כל נעל לפני הרכישה, ב ME7 במיוחד. ביחס לנעלים האחרות של שימנו שהתנסיתי בהן, ה ME7 היא בעלת מבנה צר. למרות מבנה כף רגל רחב יחסית, הנעל החדשה של שימנו הרגישה לי נוחה במיוחד. משקלה הקל במיוחד (455 גרם למידה 46) והסוליה הקשיחה מורגשים מאוד ברכיבה. למרות היותה נעל אנדורו בהגדרה, היא לא פחות קשיחה וקלה מנעלי XC רבות בשוק. אני מודה יצא לי לבדוק את ההגנה הנרחבת שהנעל מציעה פעם או פעמים… היא אומנם קלה כמו נעל XC אבל נותנת מיגון יעיל כמו נעל אנדורו לכל דבר ועניין. אני יכול לומר בביטחון מלא, כי לפחות פעם אחת הנעל שמרה על הבהונות שלי מתקרית לא נעימה. שרוול הניאופרן הוא לא פחות מגאוני, לא משנה כמה אגרסיבית ומאובקת הרכיבה (ויש לנו כאלה בשפע בארץ…) חלל הנעל נשאר נקי תמיד. אפרופו אבק וישראל, לנעל מראה אגרסיבי ואטום, אבל זאת רק הטעייה. המספר הרב של פתחי האוורור והחירור הנרחב בקדמת הנעל, הופכים את ה ME7 לנעל מאווררת מאוד. אומנם מעט פחות מאווררת מהגרסה הקודמת (המאווררת מידי לרכיבות חורף), אבל עדיין אחת הנעליים המאוררות שהתנסיתי בהן, גם ביחס לנעלים מז'אנרים קלים ומאוורים הרבה יותר. אמנם לא יצאתי לטיולים רגליים ארוכים נעול בנעלים, אולם בקטעי הליכה שנדרשו מעת לעת, הנעל הפגינה ביצועים מעולים באחיזה.

Matzman 5.19  1070×200
DAA 5.19 1070×200
טרק קדימה 1070×200
Matzman 5.19  1070×200
DAA 6.19 1070×200

סיכום

תחום הנעלים אצל הענק היפני לא מפסיק להפתיע בשנים האחרונות, בכלל זאת סגמנט האנדורו. ה ME7 של שימנו היא נעל מעולה המתפקדת בדיוק כמו שנעל קצה לאנדורו צריכה לתפקד. היא נוחה, עמידה, קשיחה דיו לפידולים חזקים, בעלת אחיזה מעולה בתנאי הליכה, מאווררת, וקלה כמו נעל XC.

יותר: מראה, משקל, קשיחות, נוחת, הגנה. ן פחות: בעלי כפות רגלים רחבות עלולים למצוא את הנעל צרה מידי עבורם.

sdr
cof

כתבות נוספות