בחן וכתב: אריק פלדמן


ה Altec היא קסדת הטרייל/AM הבכירה בליין המיגון של חברת 100%. היא אמנם קסדת חצי אך היא מכילה בתוכה את מקסימום טכנולוגיות המיגון והפיצ'רים המתקדמים ביותר של היצרן האמריקאי הפופולרי. אנחנו מגדירים עצמנו כחסדי מיגון נרחב כשצריך אותו, אבל קסדות חצי ליישומי AM/ אנדורו רך הם מהפייבוריטים שלנו בעיקר בקיץ ברכיבות המגדרות בעלות פוטנציאל התרסקות נמוך יותר.

מאפיינים עיקריים

  • גוף הקסדה עשוי EPS מוזרק בצפיפות משתנה עם מעטפת פוליקרבונט
  • 15 פיתחי אוורור נרחבים
  • מערכת SMART SHOCK ייחודית להגנה מאימפקט סיבובי בעת פגיעה עם 14 נקודות מגע עם הראש.
  • הגנה נרחבת על אזור העורף
  • מצחייה (וייזור) מתכווננת עם מקום ייעודי למשקפי אבק
  • התקן ייעודי לקיבוע משקפי שמש כשלא בשימוש
  • ספוגים פנימיים אנטי בקטריאליים נתיקים ורחיצים
  • אבזם סגירה מגנטי מבית FIDLOCK
  • שלוש מידות לבחירה
  • משקל- 350 גרם למידה מדיום

מוטוליין פוקס קבוע 1070×200
מוטוליין כללי קבוע
פוקס יוניון
סידי נעלים

בשימוש

אחד הדברים המאפיינים את ה Altec ומבדילים אותה מייד במבט ראשון מקסדות אחרות היא צורתה. מראה הוא עניין של טעם בסופו של יום, אבל העובדה ש 100% עשו כאן אקסטרה מאמץ כדי לתת לקסדה מראה מעט שונה מהמראה הגנרי של קסדת AM עתירת הגנה, בהחלט ראויה לשבח.

נוחות כללית

כותב שורות אלו, ניחן בראש מוגדל התואם לרוב קסדות במידה לארג' שבגלל גודלן הפיסי נראות לעיתים כמו סיר. ובכן לא במקרה זה, הצורה הייחודית והמרובעת יותר של האלטק מצמצת את ההיקפים הכללים של הקסדה ומקנים לא מראה פרופורציונלי יותר. מערכת הראש של הקסדה מאפשרת כיוון בשלושה ממדים: הקטנת ההיקף ע"י חוגת ראצ'ט נוחה מאוד לשימוש, מיקום מערכת הראש בחלל הקסדה בשני מיקומים, ושינוי גובה חזית הקסדה בשני מיקומים. הקסדה נחוותה כסופר נוחה, היא יושבת עמוק ויציב על הראש ללא כל נקודות לחץ. חזית הקסדה גבוהה יחסית ומאפשרת שימוש במשקפי שמש גדולים או גוגלס מבלי להתנגש בקליפת הקסדה. כמו בקסדות קצה אחרות, גם באלטק רצועות האוזניים קבועות ומקובעות לקליפת הקסדה ללא אפשרות לקצרן או להאריכן, אבל ניתן לשנות את זווית הרצועות ביחס לאוזניים ע"י תמרון מורכב יחסית. רצועת הסנטר ניתן לכיוונן כמובן ונסגרת ע"י המנגנון המגנטי הגאוני של פידלוק.

הגנה

גוף קסדה מבוסס על כאמור על יציקת EPS ברמות צפיפות שונות לטובת ספיגה ופיזור אנרגית המכה בהתאם לאזורי האימפקט השונים בקסדה. בנוסף לכך כמו כל קסדות הפרמיום של 100% גם האלטק מגיעה עם טכנולוגיית SMART SHOCK הייחודית של החברה. זוהי טכנולוגיה הגנה מפני אימפקט סיבובי בעת חבטה, כזאת שאמורה למנוע פגיעת ראש קשה בדומה לטכנולוגית ה Mips. להבדיל מה Mips המבוססת בגדול על קליפה פנימית אחת שנעה בתוך חלל הקסדה בעת חבטה, ה SMART SHOCK מבוססת במקרה של האלטק על 14 ממברנות סיליקון סופר אלסטיות ועצמאיות. ממברנות אלה "מתווכות" בין הראש לקסדה ובעת חבטה כל אחת מהם בנפרד מאפשרת תנועה קטנה אך מספקת של הראש בתוך חלל הקסדה. זאת כאמור ע"מ למנוע אימפקט סיבובי שעלול להגיע מקליפת הקסדה ולהגביר את פגיעת הראש. למרות שמדובר בנקודות של ממש הבאות במגע ישיר עם הראש, לא הרגשתי כל לחץ שלהן על הראש או המצח גם בשימוש ארוך ואינטנסיבי.

אוורור

פיצ'רים של הגנה הם דבר מאוד חשוב, כך גם מראה, אבל אם הקסדה לא מאפשרת שימוש נוח לאורך זמן באקלים הקיצוני שלנו, החשיבות שלהם הופכת להיות שולית. אחד הדברים שבלטו יותר מכל באלטק היא האוורור המעולה שלה והאופן בו היא מסיתה את הזיעה מהפנים. פתחי האוורור הנרחבים של הקסדה אפשרו תנועה חופשית של אוויר ופינוי חום גם בימים הקיצוניים ביותר של האביב האחרון והשאירו אותה יבשה יחסית. בגלל מבנה הקסדה והריפוד, גם הזיעה שבכ"ז התצברה בספוגיות, לא טפטפה על הפנים ובעיקר לא על המשקפיים.  

ואם כבר משקפיים, אז האלקט מגיע עם מקום ייעודי לקיבוע המשקפיים כשהם לא בשימוש. מדובר על חריצים שאמורים להכיל את זרועות המשקפיים בעזרת הלחץ שמייצרות הזרועות עצמן אך ללא קיבוע ממשי. זה מספיק טוב ויציב בהפסקות או כדי לטפס בדרך מנהלית, אך לא היינו בונים על זה בירידה או רכיבה מטלטלת.

מוטוליין פוקס קבוע 1070×200
מוטוליין כללי קבוע
פוקס יוניון
סידי נעלים

סיכום

ה Altec של 100% היא קסדת טרייל/ AM מצוינת. היא נוחה מאוד, עתירת הגנה פיסית וטכנולוגית, סופר מאווררת, קלה באופן יחסי, בעלת עיצוב ייחודי, נראית ממש טוב (לטעמנו) ועם תג מחיר אטרקטיבי מאוד ביחס למתחרים הישירים. למרות קולקציית קסדות נכבדה שיש ברשותנו, היא הפכה די מהר לפייבוריט שלנו בעת האחרונה.


יותר: נוחות, אוורור, מראה, מחיר, הגנה

פחות: לא מצאנו דבר

Comments

comments

כתבות נוספות