Bontrager Rapid Pack תיק מותן במבחן

יבואן: טרק ישראל ן מחיר: 295 שקלים

Bontrager Rapid Pack תיק מותן

מוטוליין 1070×200
טרק 11.23 1070×200
מצמן 2 1070×200
טרק מדון 11.23 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200
שימנו 1070×200

כתב: שחר מיליס

רוכבי האופניים החופשיים, כלומר, אלו שרוכבים להנאתם שלא במסגרת אימון סגפני ומחייב מתחלקים בדרך כלל ל 4 סוגים עיקריים:

העצמאי (מוכן לכל תרחיש) – רוכב עם תיק גדול מלא ב 3 ל' מים לפחות ללא תלות במזג האויר. בתיק פנימית או שתיים, ערכת כלים מלאה הכוללת אזיקונים מותחן חישורים וכלי לחליצת קראנק, וונטיל ספייר, משאבה, משאבת בולם, מדבקות לתיקון פנצ'ר, 5 חוליות שרשרת + פותחן, פולי ספייר, אוזן למעביר לדרמן ועוד.

הרייסר (מוכן להסתמך על החבר עם התיק) – רוכב ללא תיק כמובן, כי אי אפשר לרכב באופן מקצועי עם הדבר הזה על הגב. יקח מים בבקבוק קטן על השלדה ויבקש מחבר לשאת לו עוד בקבוק להטמנה רק 14 ק"מ מהרכב. המתחשבים יישאו תולעים ומכל 2CO בתיק אוכף קטן או מחוברים לשלדה.

טים פלייר החבורה הקבועה שרוכבים ביחד שנים ויחד יכולים לטפל בכל בעיה. לאחד משאבה, לשני פנימית, אחד עם הכלים המתוחכמים והרביעי עם הכבל הילוכים ספייר. לכל אחד תיק גב או פאוץ המכיל לא יותר ולא פחות ממענה לצרכיו האישיים ותפקידו במערך הקבוצתי.

לוקח הסיכונים  למעשה זהו אותו רייסר או טים פלייר כאשר הוא רוכב לבד או עם רוכבים אחרים המשתייכים לאותה קבוצה (כך שלא ניתן לסמוך שלמישהו יהיה את הכלי המתאים). במצב זה יישא עימו לוקח הסיכונים מעט יותר ממה שהיה רוצה, אך מספיק בשביל לחלץ עצמו במקרה של פנצ'ר ולא הרבה יותר מזה, תוך הכרה בעובדה שיש מצב שהוא חוזר ברגל…

וכאן מתחילה דילמת הקונטיינר – האם לוקחים תיק או פאוץ? האם רותמים את הציוד המלא על השלדה או מפזרים בין השלדה לתיק או לכיס החולצה? כמה בדיוק לקחת? עד איזו רמה לחשב את הסיכון?

בדיוק לנישה זו כוונו בונטרגר עם פאוץ' ה RAPID PACK או תיק המותן כפי שראוי לכנותו. תיקי מותן נועדו לתת מענה לרכיבות הקצרות בשטח מוכר, בו כמות התקלות וההפתעות נשלטת אך אין צורך בתיק מלא.

לגבי תיקים, בכלל, גם תיקי הגב הטובים והמדוייקים ביותר זזים וקופצים על הגב ברכיבות אגרסיביות. כמו כן, כשיש יותר מקום מתווסף עוד ציוד, ועוד משקל. ככה זה. רכיבה עם תיק גב מוכרת לכולנו ולרוב אנחנו כל כך רגילים אליו ומתעלמים מקיומו שהוא לא מפריע לנו כלל. כל זה נכון עד לרכיבה הרצינית הראשונה ללא תיק. רכיבה ללא תיק מאפשרת לרוכב לנוע בחופשיות שהוא לא ידע שחסרה לו, החולצה המנדפת ממש מצליחה לנדף גם את הזיעה בגב וגם אם (וברור שאני לא מדבר עלייך, לך זה לא קורה) לקחת איזה דרופ או גינת סלעים בצורה לא אופטימלית ונוקשה, לא תרגיש נקישה וטלטול בקסדה מהתיק המקפץ על גבך.

אז אם נסכים שרכיבה ללא תיק היא התגלמות החופש והדרור, עדיין, כשנחזור למציאות נווכח שיש ציוד שחייבים לקחת. אז איפה שמים אותו? הפתרונות המקובלים הם או לרתום לשלדה בצורה מאולתרת או ייעודית, כיס חולצה ותיקי מותן, לכל אחד מהפתרונות, ייתרונות וחסרונות. למשל, ציוד על האופניים מוסיף בפועל משקל לאופניים, משקל פחות משוכך מאשר אותו משקל המפוזר על גבי הרוכב מה שפוגע בביצועים של האופניים ששילמנו אלפי שקלים כדי לחסוך מהם בדיוק את המשקל הזה. כמו כן, לרוב, יהיו אלו אילתורים מכוערים שתופסים בוץ ואבק וגם לרוב מרשרשים והורסים את הגרוב. כיס חולצה טוב רק למספר פריטים מועט, מיותר לציין שהם לא מאובטחים וגם לא נוח לרכב כך. תיק מותן לעומת זאת, מאפשר לשאת מספיק ציוד, כשהוא צמוד למרכז הכובד של הרוכב (במותן) ביעילות. כל זאת בתיאוריה כמובן, תחת ידי בוחני המגזין עברו כמה תיקי מותן. אמנם בשורה התחתונה, רובם יותר נוחים מתיק גב (כאשר תכולת הפאוץ' מתאימה לרכיבה) אך גם כאן נתקלנו במוצרים אשר קופצים על המותן, שנראים מזעזע, שלא מאפשרים גישה נוחה לציוד ועוד… ה RAPID PACK של בונטרגר נועד למלא את הפער הנוצר מהעדר פתרונות לרכיבות הקצרות והמוכרות. לא עוד תיק מותן שיחליף תיק גב, אלא תיק מותן שישחרר את רוב הציוד מהאופניים וייתר את כיס החולצה. הוא יכול לשאת בקבוק מים אחד בלבד ולרוב יתלווה לבקבוק מים על השלדה כי להגיע לכמות מים סבירה לרכיבה קצרה, מעיין "להיות עם ולהרגיש בלי". אה! וגם בדרך לא להראות כמו פאוץ' מצחיק משנות התשעים המוקדמות…

Bontrager Rapid Pack תיק מותן

בונטרגר, חטיבת החלקים/ אבזור של קונצרן טרק, אחראית על פיתוח וייצור כל חלקי ואביזרי האופניים שטרק צריכה על מנת להציע חבילת אבזור שלמה ככל האפשר ללקוחות שלה. במסגרת גישה זו בונטרגר דואגת להישאר תמיד בחזית הפיתוח ומתאימה את מגוון המוצרים שלה לנישות מתפתחות ואופנות משתנות. כבר לא מותג רכיבי OEM המסופקים כברירת מחדל על אופני טרק, אלא מותג ציוד עם ליין מוצרים רחב בתחומים שונים ובמגוון רמות גימור/ מחיר. נעליים, צמיגים, גלגלים, חלקי שליטה, ביגוד, הגנה ועוד

Bontrager Rapid Pack תיק מותן

מאפיינים כללים

ה RAPID PACK  הינו תיק מותן לרכיבות קצרות של שעתיים או פחות, העשוי מחומרים אלסטים המאפשרים לו להיות שטוח וצמוד כאשר אינו מלא עד אפס מקום. צידו הפנימי של התיק מרופד ברשת ספוגית המקנה יציבות וגמישות וכן אוורור לאזור בו ממוקם התיק. לתיק המותן מקום לבקבוק רכיבה סטנדרטי הממוקם במרכזו ולו לולאת אחיזה המאפשרת להכניס ולהוציא את הבקבוק בקלות יחסית. מיקום הבקבוק בצורה אנכית במרכז, שומר על איזון של התיק ובאופן מפתיע אינו מפריע בגב גם עם בקבוק גדול. בשני צידי התיק תאים גמישים עם רוכסן, ולהם חלוקה פנימית שגם כן עשויה מחומר אלסטי כך שהרוכב יכול בקלות להפריד ולאבטח את הציוד לתא ציוד וכלים ותא תזונה וטלפון למשל… רצועת המותן רחבה מספיק כדי לא ליצור נקודת לחץ על המותן והאבזמים האדומים מאד רובסטים ומרגישים איכותיים. הידוק הרצועות אל המותן מתבצע במשיכה לפנים של שרכי ההידוק, ולאלו, חבק אלסטי השומר אותם צמודים לרצועות הראשיות מבלי להתנופף ברכיבה. נפח התיק כ 1.35 ליטר כך שהוא מספיק לכלים בסיסיים, פנימית בלונים וטלפתחות (טלפון+מפתחות) בלבד. משאבה קטנה מאד, אולי תצליח להכנס בדוחק משום שהתאים אינם מחוברים בינהם משני צידי הבקבוק.

מוטוליין 1070×200
טרק 11.23 1070×200
מצמן 2 1070×200
טרק מדון 11.23 1070×200
KTM  1070×200
מצמן 1 1070×200
שימנו 1070×200

על השביל

כמי שגילה את הקסם של רכיבה ללא תיק גב, אני במרדף תמידי אחרי המוצר המושלם, זה שלא ארגיש ברכיבה ואקח אותו כבחירה הראשונה שלי בכל רכיבה שגרתית. גיליתי שלמוצר הזה יש קסם שעוד לא ראיתי באף תיק אחר. מן פשטות מזמינה כזו. הידיעה שאתה רוכב עם ציוד מינימלי, לא כבד מדי, לא עוד תיק ריק ומצ'וקמק שכל תכולתו מרשרשת ולא תיק נפוח וכבד שנראה כמו בלון עם רצועות על המותן. בנוסף לבקבוק בפאוץ', אני רוכב כאמור גם עם בקבוק על השלדה סה"כ כ 1.5 ליטר מים. הבד האלסטי שומר את התכולה אסופה וצמודה כל הזמן וזו בתמורה, נשארת במקומה בשקט מופתי אצילי כמעט. הרשת הספוגית מרפדת ומנתקת את הגב מצורתם הלא מחמיאה של הכלים שבתיק, הספוג אינו סופג מים ובסוף הרכיבה, הפאוץ אינו רטוב מזיעה וכך גם איזור המותן והגב התחתון של הרוכב. עקב נפחו המוגבל, התיק אינו כבד גם כשהוא מלא. האלסטיות של החומרים אינה מכבידה או מגבילת תנועה בשום אופן אך יציבה מספיק כדי להשאיר את הפאוץ' במקומו מבלי לקפץ או "לשפר מיקום" תוך כדי רכיבה.

במבחן הזמן

הפאוץ' נמצא במבחן ארוך טווח והספיק לראות עשרות רכיבות חורף, קיץ ומה שבינהם.

מבחינת איכות החומרים וההרכבה, התיק אינו מראה סימני שחיקה, פרימה או החלשות של החומר האלסטי. הרוכסנים ממשיכים לעבוד באופן חלק למרות הסביבה המליחה ולמעשה, מעולם לא נתפס הרוכסן בפיסת הבד שלצידו כפי שקורה בהרבה רוכסנים אחרים, בין אם אלו תיקים או מעילים. מבחינת ציפיות וביצועים, תחת ההבנה וההשלמה שהתיק מכיל רק 1.35 ליטר של תכולה, ושהוא לא מתאים לרכיבות מדבר ארוכות או אפילו לרכיבות קיץ ממוצעות בהם יש לשאת יותר מבקבוק בתיק+ אחד על השלדה, התיק עולה על הציפיות- בהרבה!. אני אומר זאת באופן מוחלט מכוון שצורתו השטוחה והאלסטית של ה RAPID PACK, בידוד האביזרים הקשים והחדים מהגוף והנוחות הראוייה לציון שלו מבדלים אותו משאר המוצרים בקטגוריה.

Bontrager Rapid Pack תיק מותן
Bontrager Rapid Pack תיק מותן
Bontrager Rapid Pack תיק מותן

סיכום

בונטרגר כוונו לנישה מאד ספציפית בתכנון תיק המותן RAPID PACK, תיק קטן, קל, זריז ונוח שייתן מענה לרכיבות הקצרות ולאותם רוכבים שלא צריכים לקחת איתם הכל כל הזמן. הוא עושה זאת מעולה והוא באופן מוחלט וברור התיק הכי נוח שרכבתי איתו מעולם.  כפי שציינתי, זהו לא מוצר שמתאים ל100% מהרכיבות שלי אך בהחלט לרובן! לדעתי זהו מוצר חובה לכל רוכב, לפחות לתקופת החורף ועונות המעבר.

יותר: איכות חומרים, נוחות, הדוק ויציב ן פחות: קטן מידי לרכיבות קיץ

Bontrager Rapid Pack תיק מותן
Bontrager Rapid Pack תיק מותן

Comments

comments

כתבות נוספות